bip

admin 16 kwietnia, 2019

Pomoc w formie artykułów żywnościowych – Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobroniu informuje, że w roku 2019  kontynuuje współpracę z lokalną organizacją partnerską, tj. Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „SZANSA” w Pabianicach, zajmującą się dystrybucją żywności i realizacją działań na rzecz włączenia społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

W/w pomoc przyznaje się w oparciu o kryterium dochodowe, które w przypadku osób samotnie gospodarujących wynosi 1402 zł  oraz 1056 zł dla osoby pozostającej w rodzinie.  Osoby zainteresowane powinny zgłosić się po skierowanie do tutejszego Ośrodka (aktualny adres Ośrodka – Dobroń, ul. Sienkiewicza 37) wypełniając oświadczenie o dochodach.

W przypadku pytań informacji udzielają pracownicy socjalni (nr tel. 510 208 494).

W dniu 2 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Dobroniu odbyło się spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Spotkanie było prowadzone w formie warsztatów pt. „ Zdrowe odżywianie” przez dietetyka z Banku Żywności w Łodzi Panią Katarzynę Siuda, dla osób korzystających z pomocy żywnościowej. W warsztatach uczestniczyło 25 osób

z terenu gminy Dobroń.

Uczestnicy dowiedzieli się jak z podarowanych produktów przygotować smaczne, zdrowe posiłki, jak uniknąć marnowania żywności . Otrzymali też broszury z przepisami na łatwe w przygotowaniu, smaczne i tanie dania z produktów POPŻ.

Każdy z uczestników mógł uzyskać fachową, bezpłatną poradę dietetyka.